Продовжується глибокий спад сонячної активності.

Вже два тижні космічна обсерваторія ТЕСІС на супутнику КОРОНАС-ФОТОН, ведучи цілодобове спостереження за Сонцем, не реєструє жодного помітного сплеску випромінювання в сонячній короні. Крім того, за цей час помітно збільшився майданчик корональних дір — великомасштабних областей корони з ще нижчою активністю, що спостерігаються як темні ділянки із зниженою температурою і щільністю, повідомляє прес-служба проекту "ТЕСІС".

Настільки глибокий спад сонячної активності не може не турбувати учених. Хоча зазвичай вважається, що Сонце здатне заподіяти серйозні неприємності для Землі лише під час максимуму, настільки тривалий спад активності може мати ще серйозніші наслідки: він здатний порушити кліматичний баланс нашої планети.

Причиною для таких побоювань є спостереження попереднього тривалого мінімуму активності (мінімуму Маундера). Цей період, який продовжувався з середини XVII до початку XVIII століття, збігся з піком малого льодовикового періоду: часом катастрофічного похолодання, що супроводжувалося замерзанням південних морів.

В даний час затримка на початку нового 24-го циклу сонячної активності складає вже близько року.

Продовжується глибокий спад сонячної активності.: 2 комментария

  1. А я ото гадаю, чому останнім часом про магнітні бурі попереджати перестали.

  2. Затримка сонячної активності може покласти край глобальному потеплінню — тоді усі кинуться боротися із глобальним похолоданням… Справа в тому, що клімат змінюється циклічно і ось-ось розпочнеться новий льодовиковий період. Кому цікаво можете почитати тут: http://www.naturalist.if.ua/?p=307 .

Обсуждение закрыто.