Марсоходи знищили сліди життя?

Космічні зонди, що вивчали марсіанський ґрунт, могли знищити органічні речовини під час його аналізу. До такого висновку прийшли учені після проведених експериментів.

Надії багатьох людей на існування життя на Марсі зникли ще в 1976 році, коли посадочні зонди «Вікінги» не змогли виявити на поверхні планети навіть незначну кількість органічних молекул.

Проте результати, отримані «Вікінгами», збили учених з пантелику: навіть якщо на Марсі ніколи не було життя, астероїди і комети, що падали на його поверхню, повинні були «доставити» на планету деяку кількість органічних молекул.

Відомо, що і «Фенікс», і «Вікінги» шукали органічні молекули, нагріваючи зразки ґрунту — щоб потім проаналізувати склад газу, що вийшов. Але, як відомо, при високих температурах вся органіка згорає. Отже, цілком можливо, що марсіанські зонди при спробі виявити органічні молекули під час аналізів насправді їх знищили.

Напевно, наступний апарат — європейський марсохід ExoMars, запуск якого намічений на 2016 рік, все ж виявить сліди органічних речовин. Принаймні, він нагріватиме проби у присутності води, що не дасть органіці згоріти.