Марсоходи знищили сліди життя?

Космічні зонди, що вивчали марсіанський ґрунт, могли знищити органічні речовини під час його аналізу. До такого висновку прийшли учені після проведених експериментів.

Надії багатьох людей на існування життя на Марсі зникли ще в 1976 році, коли посадочні зонди «Вікінги» не змогли виявити на поверхні планети навіть незначну кількість органічних молекул.

Проте результати, отримані «Вікінгами», збили учених з пантелику: навіть якщо на Марсі ніколи не було життя, астероїди і комети, що падали на його поверхню, повинні були «доставити» на планету деяку кількість органічних молекул.

Відомо, що і «Фенікс», і «Вікінги» шукали органічні молекули, нагріваючи зразки ґрунту — щоб потім проаналізувати склад газу, що вийшов. Але, як відомо, при високих температурах вся органіка згорає. Отже, цілком можливо, що марсіанські зонди при спробі виявити органічні молекули під час аналізів насправді їх знищили.

Напевно, наступний апарат — європейський марсохід ExoMars, запуск якого намічений на 2016 рік, все ж виявить сліди органічних речовин. Принаймні, він нагріватиме проби у присутності води, що не дасть органіці згоріти.

Марсоходи знищили сліди життя?: 2 комментария

 1. Шановний авторе,

  запрошуємо Вас приєднатись до нового українського веб-проекту Блогдозер: найкраще з українських блогів.

  Що таке Блогдозер та як до нього приєднатись, Ви зможете повніше дізнатися за адресою http://www.blogdozer.net/join.

  Оскільки Ваш блог відповідає усім попереднім вимогам, ми вже взяли на себе сміливість занести його у каталог партнерів-учасників. Тому, аби стати офіційним учасником, Вам необхідно просто надіслати нам підтвердження на адресу blogdozer.net@gmail.com до 20 червня 2009 року та розмістити у себе на сайті «кнопку» програми (blogdozer.net/badge ). Якщо ви з якихось причин не хотіли б бути учасником Блогдозера, просимо також повідомити нас електронною поштою. Однак перш ніж зробити це, будь-ласка, подумайте двічі.

  Зі сподіванням на партнерство,

  Команда Блогдозера,

  Віталій Мельник та Павло Швед

 2. и кому оно нужно, мне и на земле не плохо живется, зачем нам марс!

Обсуждение закрыто.