Американський школяр знайшов загадковий астрономічний об’єкт

Американський школяр Лукас Бол’ярд відкрив рідкісний астрономічний об’єкт — радіотранзіент. Про це повідомляється в прес-релізі Національної радіоастрономічної обсерваторії (США).
Бол’ярд брав участь у проекті, в рамках якого учні шкіл аналізують дані, зібрані радіотелескопом GBT. У березні 2009 року увагу школяра привернув об’єкт PSC-54309-1029-1340. Повторні спостереження спочатку не виявили ніякого сигналу у цьому регіоні неба. Потім у липні 2009 року об’єкт знову дав про себе знати. За даними спостережень, вчені зробили висновок, що перед ними радіотранзіент.
Дані об’єкти є вкрай рідкісними (перший було відкрито у 2006 році) і являють собою особливий клас нейтронних зірок — компактних об’єктів, що утворилися після загибелі звичайної зірки в кінці її життєвого шляху. Близькими родичами транзіентів є пульсари — нейтронні зірки, що обертаються, з сильним магнітним полем, які випускають потоки заряджених частинок. Вчені вважають, що радіотранзіенти — це ті ж пульсари, які, з незрозумілих поки причин, інколи «виключаються».
Це далеко не перше відкриття зроблене за останній час астрономами-аматорами. Зовсім недавно 14-річна школярка з Нью-Йорка Кароліна Мур виявила унікальну тьмяну наднову SN 2008ha. Своє відкриття вона зробила за допомогою невеликого аматорського телескопа. В даний час пояснити причини незвичайних властивостей наднової вчені не в змозі. Крім цього в 2007 році вчителька з Голландії Ханни Ван Аркель виявила «зелену пляму», яка виявилася світловим супутником квазара. Відкриття було зроблено в рамках проекту Galaxy Zoo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*