Телескоп з вивчення еволюції Всесвіту склав перші карти неба

Телескоп з вивчення мікрохвильового фонового випромінювання Всесвіту «Планк» передав перші карти неба. Початковий етап роботи телескопа описаний в прес-релізі Європейського космічного агентства (ESA).
Орбітальна обсерваторія «Планк» розпочала збір даних 13 серпня 2009. Перші кілька днів фахівці, що займаються місію телескопа, тестували його прилади. Вони зробили висновок, що вся апаратура працює без збоїв. Через два тижні, 27 серпня, «Планк» завершив перший етап досліджень.
На підставі зібраних телескопом даних астрономи склали дев’ять карт невеликої ділянки неба (по одній для кожної з частот, на яких працює обсерваторія). Так як «Планк» «оглядає» всі райони неба навколо себе, карти представляють собою кільця, шириною близько 15 градусів.
Планується, що орбітальна обсерваторія пропрацює на орбіті 15 місяців. За цей час «Планк» повинен отримати дві повні карти неба. З їхньою допомогою вчені розраховують вивчити мікрохвильове фонове, або реліктове, випромінювання, що залишилося з часів Великого Вибуху.
Орбітальна обсерваторія «Планк» разом з найбільшим з існуючих інфрачервоним телескопом «Гершель» була запущена в космос 14 травня 2009. У липні «Планк» досяг розрахункової орбіти навколо точки  Лагранжа L2 і включив систему охолодження. Робоча температура орбітальної обсерваторії становить мінус 273,05 градуса за Цельсієм, що робить її найхолоднішим об’єктом у Всесвіті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*