Космічний апарат «Прогрес» пристикувався до МКС

«Прогрес-М-03М» вранці в неділю, 18 жовтня, пристикувався до Міжнародної космічної станції, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на прес-службу ЦУП. Стиковка проводилася в автоматичному режимі.
Після того, як відбулося стягування стикувальних вузлів, перевірено герметичність з’єднання і вирівнювання тиску між вантажним кораблем і станцією, космонавти відкрили стикувальні люки. Космічний корабель доставив на Міжнародну космічну станцію 2,5 тонни вантажу: посилки, продукти, запаси води та інші витратні матеріали, необхідні для екіпажу.
Ракета-носій «Союз-У» з кораблем «Прогрес-М-03М» стартувала вранці 15 жовтня з космодрому Байконур. «Прогрес-М-03М» став третім «цифровим» кораблем, відправленим на орбіту. Перший вантажний корабель, оснащений цифровою системою управління, стартував на МКС 26 листопада 2008. Останній «аналоговий» корабель — «Прогрес М-67» — був відправлений на Міжнародну космічну станцію в липні 2009 року.
Перехід вантажних космічних кораблів на цифрову систему керування дозволяє збільшити надійність «Прогресів», а також звільнити місце для додаткових вантажів.

Школярі забезпечать водою місячну базу NASA

Американське космічне агентство оголосило конкурс серед школярів на кращий дизайн очисної системи для води. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті NASA.


У рамках конкурсу школярам пропонується розробити та протестувати систему зниження витрат води та її переробки для майбутньої місячної станції. Схеми системи і результати тестів повинні бути представлені в NASA не пізніше першого лютого 2010 року. Переможці будуть оголошені в травні цього ж року.


Роботи приймаються від команд, куди входить не більше шести школярів і одного вчителя. Трійка переможців отримає нагороди. Команда, яка зайняла перше місце відправиться в оплачену подорож по об’єктах NASA, зокрема, відвідає космічний центр Кеннеді у Флориді.


NASA досить часто оголошує конкурси серед школярів. Так, зовсім недавно дванадцятирічна Клара Ма виграла конкурс за право дати ім’я марсоходу Mars Science Laboratory. Тепер апарат називається Curiosity ( «Допитливість»).