Космічний апарат «Прогрес» пристикувався до МКС

«Прогрес-М-03М» вранці в неділю, 18 жовтня, пристикувався до Міжнародної космічної станції, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на прес-службу ЦУП. Стиковка проводилася в автоматичному режимі.
Після того, як відбулося стягування стикувальних вузлів, перевірено герметичність з’єднання і вирівнювання тиску між вантажним кораблем і станцією, космонавти відкрили стикувальні люки. Космічний корабель доставив на Міжнародну космічну станцію 2,5 тонни вантажу: посилки, продукти, запаси води та інші витратні матеріали, необхідні для екіпажу.
Ракета-носій «Союз-У» з кораблем «Прогрес-М-03М» стартувала вранці 15 жовтня з космодрому Байконур. «Прогрес-М-03М» став третім «цифровим» кораблем, відправленим на орбіту. Перший вантажний корабель, оснащений цифровою системою управління, стартував на МКС 26 листопада 2008. Останній «аналоговий» корабель — «Прогрес М-67» — був відправлений на Міжнародну космічну станцію в липні 2009 року.
Перехід вантажних космічних кораблів на цифрову систему керування дозволяє збільшити надійність «Прогресів», а також звільнити місце для додаткових вантажів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*