На відстанні 6,7 млрд світлових років від Землі виявлена гігантська група галактик

Астрономи з Німеччини, Японії, Великобританії і США представили опис колосальної космічної структури, в центрі якої розташовується скупчення галактик CL0016.
«Речовина розподіляється за обсягом Всесвіті нерівномірно, — розповідає керівник групи Масаюкі Танака (Masayuki Tanaka) з Європейської організації астрономічних досліджень у Південній півкулі. — Усі знають, що зірки становлять галактики, а галактики формують скупчення. Найбільш відомі космологічні теорії також передбачають існування більш великих структур — галактичних «ниток», які сплітаються в мережу вселенського масштабу». Такі нитки тягнуться на мільйони світлових років, і в їх перетинах знаходяться величезні групи галактик; астрономи вже спостерігали відповідні ниткоподібні формації на порівняно невеликих відстанях від Землі, а ось інформації про віддалені куточках Всесвіту не вистачало.
У своїй роботі автори використовували спектрограф VIMOS і FOCAS, встановлені відповідно на Дуже великому телескопі(VLT) та телескопі «Субару». Метою дослідження стала група більш ніж з 150 галактик, що оточують скупчення CL0016; вчені ретельно виміряли відстані, що відокремлюють Землю від цих об’єктів, і склали тривимірну модель їх розташування.
Як виявилося, в 6,7 млрд світлових років від нас знаходиться ниткоподібна структура довжиною не менше 60 мільйонів світлових років. Встановлено, що складові її галактики групуються у кластери, більшість яких за масою приблизно в десять разів переверщують Чумацький Шлях. Маса центрального скупчення CL0016 при цьому оцінюється в десять тисяч мас Чумацького Шляху.